Haber

TGC’den deprem bölgesindeki gazetecilere ekipman desteği

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman’da görev yapan gazetecilere bilgisayar, cep telefonu ve kamera yardımı yaptı.

Malatya’da bir işletmede düzenlenen programda TGC Başkan Yardımcısı Vahap Munyar ve Genel Sekreteri Sibel Güneş, depremden etkilenen gazetecilerle bir araya geldi.

Sarsıntı nedeniyle gazetecilerin zor günler geçirdiğini belirten Güneş, “33 meslektaşımızı kaybettik, onlarca gazeteci yaralandı. Onlar da işlerini yapabilmek için ekipmanlarına ihtiyaç duyuyorlar. Binlerce vatandaş gibi meslektaşlarımızın evleri de öyle. ve işyerleri yıkıldı.Arşivleri, telefonları, bilgisayarları, kameraları enkaz altında kaldı.”

TGC’nin gazetecilerle dayanışma içinde olmaya büyük önem verdiğinin altını çizen Güneş, şu değerlendirmede bulundu:

“TGC olarak destek programı başlattık. 100 meslektaşımızı belirledik, Adıyaman ve Malatyalı gazetecilerle bugün bir araya geldik. Meslektaşlarımızın kamera, bilgisayar ve cep telefonu ihtiyaçlarını dağıttık. Birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” Projenin ikinci ayağı olarak Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye’deki meslektaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız.”

Sibel Güneş, çalışma arkadaşlarının zor zamanlarında yanında olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Güneş ve Munyar, gazetecilere bilgisayar, cep telefonu ve kamera teslim etti.

korfez-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu