Haber

Bodrum eski yüzüne kavuştu

MUĞLA (İGFA) – Muğla’nın bir ilçesi olan Bodrum’un özgün dokusuyla bağdaştırılan beyaz badanalı evler ile mavi kapı ve pencerelerin yaygınlaştırılması amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında çalışma başlatıldı Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Bitez Mahallesi’nde.

Bitez Köyiçi Mevkiinde başlayan çalışmalar, mülk sahiplerinin izninin ardından gerçekleştirilerek diğer cadde ve caddelerde de devam ediyor.

Yaz başında başlayan çalışmalar kapsamında 19 konut ve işyerinin dış cephesi beyaza, kapı ve pencere söveleri ise maviye boyandı.

Çalışmalar kapsamında Bitez Mandalina Caddesi’ndeki çalışmalarını son olarak tamamlayan gruplar, belirlenen plan doğrultusunda boyama çalışmalarına devam edecek.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediyenin yaptığı çalışmaları değerlendirerek, “Bodrum’un özgün mimarisini ve dokusunu korumak adına yaptığımız çalışmalar kapsamında görsel bir adım olarak dış cephe çalışması yapıyoruz. Ekiplerimiz ilk olarak Bitez Mahallemizde çalışmalara başladı. Diğer mahallelerde de çalışmalarımıza devam etmeyi planlıyoruz.” söz konusu.

malazgirt-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu